previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Milonguero Tete ve Milonguera Maestra Silvia : Her dansçı Tete’nin tekrar etmeyi sevdiği bu cümleyi bilmelidir. Her zaman “sin pensamiento” ‘’Piensas! No Piensa! ” yani ” Düşünmeden” ”Düşünmek yok” derdi.

O her zaman haklıydı. Biz dans etmek yerine düşünüyoruz. Tango gerçek manada ruhsal bir yoldur, ama “sin pensamiento”. Aslında dans ederken meditasyon halinde olmak büyük bir başarı olabilir. Zamanı,bulunduğun yeri bir kenara bırakarak, kendini müziğe sadece müziğe bırakmak. Bunu yaparken kelimeler aklından uçup gidebilir, bize inanın işte bu gerçek tangodur.

Arjantin Tango’nun büyülü dünyasına henüz adım atanların bilmesi gerekenler:

Düzenli bir partnerinizin olması, Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz, iyi bir ritim duygusuna sahip olmanız ZORUNLU DEĞİLDİR. Tango, her dansçının kendi müzikal yorumuna açıktır ve çok yavaş da dans edebilirsiniz.

Tango yapabilmek için yaşınızın , cinsiyetinizin, kilonuzun vs hiçbir önemi yoktur. Ama bu tangoyu herkesin yapabileceği anlamına gelmez!

Tango, gösteriş veya ara sıra eğlenmek için yapabileceğiniz bir dans değildir. Daha çok kaya tırmanışı gibi ciddi bir hobidir. Fakat zamanla bu iş ilginç ve heyecanlı hale gelir. Bu zor işin nereye gittiğini anlayabilmek için biraz sabır ve kararlılık gerekir.

 

more